HOTEL GOLD CHOTOVINY

Hotel Gold **** leží v jihočeské obci Chotoviny, pouhou hodinu jízdy z Prahy a zhruba 45 minut jízdy z Českých Budějovic, nedaleko sjezdu z dálnice D3.

K panství v Chotovinách náležel také pivovar. Každý rok se v něm uvařilo okolo tří tisíc hektolitrů piva, ale pro špatnou jakost nebylo mezi lidmi oblíbené a šlo špatně na odbyt.

Proto byl provoz pivovaru roku 1904 zastaven a bylo rozhodnuto, že tu bude sklad piva z nového pivovaru ve Velkých Popovicích. Sklad fungoval až do roku 1946, kdy byl zrušen, neboť se přešlo na jinou formu prodeje piva.

Hotel Gold **** vznikl právě přestavbou bývalých pivovarských sklepů.  I po celkové rekonstrukci a přestavbě si budova zachovala svůj původní architektonický vzhled.

 

V současné době žije V Chotovinách 1700 obyvatel.
Malebná krajina v okolí obce láká k vycházkám a projížďkám na kole. K největším společensko-kulturním akcím pořádaným v obci patří zejména zahrádkářská výstava (květen), chotovinská pouť (červen) a Chotovinské slavnosti (srpen).
Vzhledem k výhodné poloze obce (sjezd z dálnice D3, železniční koridorTábor-Praha) je z Chotovin výborná dostupnost k veškerým zajímavým kulturním a turistickým cílům v okolí.