Výlety

Krásné okolí

Možnosti sportovního i kulturního vyžití máme v našem okolí nepřeberně. Zde uvádíme několik tipů, které můžete podniknout.

Kozí Hrádek
Mozolov
Mozolov
Toulava
Dějiny a příroda

Tudy kráčela historie

Historické město Tábor – 10 min autem. Jedno z nejmalebnějších měst v České republice, založené husity roku 1420, má velmi bohatou historii a mnoho památek. Nalákejte se na Žižkovo náměstí, Městské hradby, Středověké podzemí, Husitské muzeum, na nejstarší dochovanou památku ze 13. století věž Kotnov, Poutní kostel Klokoty či aktivity nejen pro děti: Muzeum marcipánu a čokolády, Muzeum lega nebo Strašidelné podzemí.

Zoo Tábor – zoo, která je svou rozlohou největší v jihočeském kraji. V současné době tu najdete přes 300 zvířat a zároveň více než třetina z nich jsou chráněné druhy jak v ČR, tak ve světě.

Zřícenina Borotín – 10 min autem, 30 min na kole. Zřícenina hradu z 2.poloviny 14. století se tyčí na kopci nad rybníky Starozámecký a Babinec. Místo je zajímavé také tím, že se zde natáčela pohádka Honza málem králem.

Lyžařský areál Monínec – 20 min autem. V zimě lyžování, v létě Aktivity Park (vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, lanový park, tenis, volejbal a mnoho dalšího).

Čertovo břemeno – 20 min autem. Skalní útvar nacházející se nedaleko vrcholu Javorové skály, západně od osady Cunkov v Jistebnické vrchovině. K tomuto místu se váže mnoho legend a je oblíbeným cílem turistů více než 100 let.
V okolí je mnoho cyklistických tras, v zimě běžkařských.

Zřícenina hradu Šelmberk – 20 min autem. Zřícenina goticko-renesančního hradu se nachází na kopci u Mladé Vožice. Je součástí Historicko řemeslného vzdělávacího centra. Z hlavní bergfitové věže, 26 m vysoké, je půvabný výhled do okolí.

Parkhotel Mozolov – 25 min autem. Areál v krásné přírodě se nachází nedaleko Nadějkova. Můžete využít wellness centrum s krytým bazénem a finskou saunou s ochlazovacím bazénkem či venkovní sportoviště – multifunkční hřiště, stůl na ping pong nebo si zapůjčit Nordic Walking hole. Více info

Chýnovská jeskyně – 20 min autem. Byla objevena roku 1863 a od roku 1992 je umístěna na seznamu národních přírodních památek. Délka dosud objevených částí činí 1 400 m, téměř čtvrtina známých chodeb je zatopená vodou. Největším přírodním zimovištěm netopýra řasnatého v Evropě. Prohlídka jeskyně trvá přibližně 45 min, na trase je 400 schodů s převýšením 42 m.

Zřícenina Kozí hrádek – 12 min autem, 50 min na kole. Patří k nejpamátnějším hradům Tábora. Díky své historii, pobytem mistra Jana Husa, je žádaným turistickým cílem. První zmínky sahají již do roku 1377. Mimo prohlídku historického prostoru se můžete účastnit komiksové naučné stezky pro malé i velké. V místě je restaurace a dětské hřiště.

Zřícenina hradu Choustník – 30 min autem. Raně gotický hrad byl založen ve 13.století. Nachází se cca 1 km od stejnojmenné obce, cesta od parkoviště je mírně do kopce. Měl mnoho majitelů, mimo jiné také Rožmberky. Ze zříceniny je krásný výhled na Táborsko a Soběslavsko.

 

Možnost koupání

TáborSokolská plovárna Jordán, plavecký stadion (vnitřní i venkovní)
RoudnáPísková jezera
Parkhotel Mozolovvnitřní bazén
Benešovvenkovní i vnitřní bazén

Jsme tu pro Vás

Přijeďte a nechte se hýčkat

nebo se ubytujte v našem